Kontrole komunikacji miejskiej w Lublinie

Skontrolowano 71 autobusów, zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych – to podsumowanie dzisiejszej akcji kontrolnej w Lublinie.

W dniu 20 lutego 2019 r. funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie w ramach współpracy przeprowadzili kontrolę autobusów miejskich poruszających się po ulicach Lublina.

Tym razem istotą działań była kontrola stanu technicznego autobusów. Badano także trzeźwość kierujących.

Aby działania te nie wpływały negatywnie na punktualność wykonywanych przewozów, kontrole zostały przeprowadzone po porannym szczycie na największych przystankach końcowych m.in. ul. Paderewskiego, ul. Granitowa, os. Felin, ul. Żeglarska.

Ogółem skontrolowano 71 autobusów należących do różnych przewoźników wykonujących przewozy miejskie. Zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych:

– 2 szt. z powodu nieszczelności w układzie pneumatycznym,

– 2 szt. z powodu niesprawności systemu ABS,

– 1 szt. z powodu uszkodzenia szyby czołowej,

– 1 szt. z powodu uszkodzenia układu wspomagania kierowcy, niesprawnego prędkościomierza, drogomierza, manometru ciśnienia w układzie pneumatycznym, uszkodzonego oświetlenia zewnętrznego i utrudnionego dostępu do wyjść awaryjnych.

Biorąc pod uwagę wyniki obecnych kontroli należy stwierdzić, iż na przestrzeni ostatnich lat stan techniczny autobusów poruszających się po Lublinie uległ znaczącej poprawie jednak nadal w tym zakresie jest jeszcze sporo do zrobienia.