Pijany traktorzysta

Do niecodziennej sytuacji doszło 3 sierpnia br. na drodze krajowej nr 19 w okolicach miejscowości Struża (pow. kraśnicki). Przypadkowy kierowca zatrzymał pojazd służbowy Inspekcji Transportu Drogowego twierdząc, że tą drogą porusza się ciągnik rolniczy, który prawdopodobnie jest prowadzony przez nietrzeźwego kierującego.

Faktycznie, po krótkich poszukiwaniach inspektorzy znaleźli i zatrzymali ciągnik rolniczy, którego sposób jazdy odbiegał od przyjętej normy.

Po zatrzymaniu ustalono, iż kierowca faktycznie jest pod działaniem alkoholu. W wydychanym powietrzu stwierdzono obecność 1,18 mg/l alkoholu, co daje około 2,36 promila alkoholu we krwi.

Kierujący nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Rozpytany stwierdził jedynie, że ma 65 lat i pochodzi z Zakrzówka. Co ciekawe na ciągniku rolniczym oprócz numeru rejestracyjnego był jeszcze napis określający imię, nazwisko i miejsce zamieszkania – prawdopodobnie właściciela.

Kierujący w kieszeni marynarki posiadał otwartą butelkę z alkoholem a druga – już tylko z resztkami alkoholu – znajdował się w schowku narzędziowym.

Inspektorzy zatrzymali kluczyki do pojazdu a na miejsce wezwano partol policji z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.